• Telefona bulaşan virüslerden dolayı otomatik olarak ücretli bir Mobil ödeme bozdurma servisine üyelik gerçekleştirilir.
  • Belirli bir linke tıkladığınızda zaman herhangi bir uyarı, o ay veya SMS almadan mobil ödemeye üyelik başlatılmış olur. Bu üyeliği başlamasının ardından SMS gelir. Sonrasında üyelik alsanız bile iptal edilmesinden sonra ücret faturaya ya da bakiyeye yansıtılmış olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Sisteminin Çalışma Şekli

  • Anlaşması bulunan kurumun web sitesinin uygulama yerimden mobil ödeme bozdurma seçimi yapılır.
  • Telefonunuza başlatması için servis ile ilgili bir onay SMS’i gelir.
  • Bu SMS’i onayladığınız zaman ödeme işleminiz başarıyla gerçekleşmiş olur.

Mobil Ödeme Nakite Çevirme Nasıl Çalışır?

Mobil ödeme nakite çevirme yöntemi çok faydalı bir sistem olsa da virüsler veya kötü niyetli dolandırıcı firmalar tarafından kolayca istismar edilmesi durumu mümkündür. Herhangi bir bilginiz olmadan abonelik işleminin gerçekleşmesi mümkündür. Bu nedenle böyle bir durum için dikkatli ve temkinli olmak gerekir.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanımı

Mobil ödeme bozdurma imkanından faydalanabilmek için ilk önce kullanılan operatörün alışveriş gerçekleştirilmek istenilen yer ile anlaşmalı olması gerekir. Alışveriş yapılmak istenilen siteye giriş yapılır. Sonrasında alınacak olan ürünler belirlenir ve sepete eklenir. Sepette bulunan ürünler için ödeme sayfasına aktarılan bir bölüm yer alır. Bu sayfaya ulaştığınız taktirde ödeme seçeneklerinin arasında bulunan mobil ödeme yöntemini seçmeniz yeterlidir. İleri sekmesine tıkladığınızda sizden belirli başlı bilgilerin girilmesi istenir. Bu alanda yer alan cep telefonu kısmına hangi telefon ile ödeme yapacaksanız o numara yazılır.

İşlemin tamamlanmasının ardından telefona bir SMS Gelir. Gelen SMS’i onayladığınız zaman ödemenizi kolay bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Böylelikle Vodafone mobil ödeme bozdurma tutarı telefon faturanıza yansıtılmış olur. Telefon faturanızı ne zaman ödersiniz bu tutarı da o zaman  ödemeniz gerekir.

About Author