Telefona bulaşan virüsler tarafından otomatik olarak ücretli bir şekilde mobil ödeme bozdurma servisine üyelik gerçekleştirilir. Herhangi bir linke tıklamanız halinde hiçbir uyarı, onay ya da SMS almadan mobil ödemeye üyelik başlatılmış olur. Hizmet başladıktan sonra SMS gelir. Sonrasında üyelik tamamlanmış olsa bile iptal etmiş olsanız da bu faturaya yansıtılan tutarı ödemeniz gerekir.

Mobil Ödeme Bozdurma Sisteminin Çalışması

Anlaşmalı olan kurumun web sitesine giriş yapılınca uygulama bölümünden mobil ödeme nakite çevirme seçilir. Telefonunuza başlatmak için bir onay SMS’i gelir. Bu SMS evet olarak ya da onay olarak cevaplandırmak işlem gerçekleşmiş olur. Mobil ödeme çok faydalı bir sistem olsa dahi virüsler veya kötü niyetli dolandırıcı firmalar tarafından kolayca istismar edilme olasılığı yüksek olan bir sistem türüdür. Herhangi bir bilgi bulunmadan otomatik bir şekilde service abone yapılması mümkündür.

Mobil Ödeme Nakite Çevirme Kullanımı Nasıl Olur?

Mobil ödeme bozdurma sisteminden faydalanabilmek için ilk önce kullanılan operatörün alışveriş yapılmak istenilen yer ile anlaşmasının olması lazımdır. Alışveriş için anlaşma gerçekleştirilen siteye giriş yapılır. Sonrasında alınacak ürünlerin her biri belirlenir ve sepete eklenir. Sepetteki ürünler için ödeme sayfasına yönlendirilen bir bölüm yer alır. Bu sayfaya ulaşıldığı an ödeme seçenekleri içerisinde bulunan mobil ödeme yöntemi seçilir. İleri sekmesine tıklayınca sizden bazı bilgiler talep edilir. Burada yer alan cep telefonu kısmına ödeme yapacağınız numara gidilmelidir. İşlemin tamamlanmasını ardından size bir SMS gelir. Gelen SMS’i onayladığınız zaman alışverişiniz gerçekleşmiş olur. Ödeme tutarı ay sonunda faturaya yansıtılır. Eğer ki bir faturalı hatta sahip değilseniz o zaman ödeme tutarı Vodafone mobil ödeme bozdurma bakiyenizden düşülür.

About Author