Genel olarak günümüzde online alışveriş yöntemlerinde ya kapıda ödeme sistemi ya da havale/EFT ile ödeme yöntemleri tercih edilir. Ancak bu ödeme türleri işletmelerin zaman kaybetmesine neden olur. Mobil ödeme nakite çevirme daha avantajlıdır. Bunun nedeni ise bu ödeme yöntemleri takibinin manuel şekilde gerçekleşiyor olmasından kaynaklıdır. Aynı zamanda kredi ve banka kartı ile ödeme seçeneği veya mobil ödeme yöntemi ile de alışveriş seçeneği bulunan işletmelerin diğerlerine göre daha çok zaman kazandığı bilinir.

Bunun nedeni ise ödeme türlerindeki kontrollerin otomatik bir şekilde yapılıyor oluşundan kaynaklıdır. Siz de hem işletme yerinizin hem de müşteri kitlenizin zaman kazanmasını isterseniz e-ticaret sitenize mobil ödeme yöntemini ekleyip alışverişlerin daha pratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Bunun sonucunda hem satışları hem de müşteri memnuniyetini artırarak e-ticarette başarılı olmanız mümkündür.

Mobil Ödeme Bozdurma ile E-Ticarette Sahteciliği Engelleyin

Günümüz koşullarında e-ticaret firmalarının karşılaştığı durumlardan bir tanesi de e-ticarette Fraud yani başka bir deyişle de sahteciliktir. Genel olarak e-ticaret ile sahtecilikle karşı karşıya kalan işletme yerleri kayıp veya çalıntı kredi kartı kullanmak alışveriş işlemi gerçekleştiren işletme yerleridir. Böyle bir durum işletmenizin hem manevi açıdan hem de maddi açıdan zarar görmesine sebebi olur. Ancak mobil ödeme bozdurma sistemi bulunan işletme yerleri e-ticarette sahteciliğin önüne çok kolay bir şekilde geçebilir.

Çünkü bunun asıl nedeni mobil ödeme yönteminde alışveriş işlemi gerçekleştiren kişilerin telefonuna Kids bir onay kodu gönderilir. Sizde e-ticarette sahteciliğin önüne geçmek isterseniz ve işletmenizin zarar görmesini engellemek isterseniz mobil ödeme sistemini kullanabilirsiniz. Böylelikle daha hızlı, daha pratik ve daha kolay işlemler yapabilirsiniz. Sahteciliğin yanı sıra pek çok avantajdan faydalanmanız mümkündür. Bunun için tek yapmanız gereken işletmenizin Vodafone mobil ödeme bozdurma yöntemini eklemektir.

 

About Author