Telefon faturasına yansıtılan mobil ödeme sistemi genellikle en çok küçük çaplı ödeme türleri için kullanılır. Büyük çaplı ödeme sistemlerinde ise en çık kartlı ödeme sistemi ve taksit seçenekleri tercih edilir. Mobil ödeme bozdurma yöntemi birçok alanda kullanılabilir. Bu yöntemin kullanıldığı alanlardan risk şu şekildedir;

  • Online alışveriş işlemleri sırasında
  • Abonelik işlemi esnasında
  • Google Store ve Google play üzerinden gerçekleştirilen alışveriş işlemlerinde
  • GSM operatörünün anlaşmalı olduğu tüm işletme yerlerinde.

 

Mobil Ödeme Güvenli mi?

Mobil ödeme sistemi gelişmiş güvenlik özellikleri ve kolaylığı sebebiyle gün geçtikçe artış göstermeye devam eder. Mobil ödeme yönteminden faydalanmak için mutlaka güvenilir yerlerin tercih edilmesi gerekir. Bazı art niyetli abonelik sistemleri sayesinde her ay fatura tutarına yansıtılan tutar kişileri oldukça zarara uğrayabilir. Bu nedenle böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına güvenilir yerlerden mobil ödeme nakite çevirme ile alışveriş yapmak gerekir.

Bu tür bir durum ile karşı karsıya kalındığı zaman GSM operatörü böyle bir sorumluluğu üstlenmemekte alışveriş yapılan işletme yeri ile iletişim kurmak gerekir. Mobil ödeme kullanılmak istenmediği zaman GSM operatörü ile iletişime geçip iptal edilmesi oldukça mümkündür.

Mobil Ödeme Sisteminde Geri Ödeme ve İade İşlemi Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme yönteminde alışveriş işlemi iptal edilecek ise yapılması gereken işlemler işlemin yapılacağı uygulama türüne göre farklılık giderir. GSM operatörleri tarafından iade işlemi genellikle ürünün firmaya ulaşmasının ardından ve gerekli tüm incelemelerin yapılmasından sonra gerçekleştirme yapar. Sipariş henüz daha kargoya teslim edilmeden ya da sipariş daha teslim almadan sipariş iptal edilmek isteniyorsa o zaman Vodafone mobil ödeme bozdurma operatörün müşteri temsilcisi ile iletişime geçmesi gerekir.

Ücretsiz Deneyin

E-ticarete hızlı başlangıç yapın

About Author