Mobil ödeme bozdurma yöntemi kullanıcılara pek çok avantaj sunar. Özellikle bu yöntem daha çok kredi kartı kullanmak istemeyenler için kartlı ödeme türüne benzetilir. Ödeme kolaylığı nedeniyle çok fazla tercih edilen bir sistemdir. Bu kolaylıkları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • Mobil ödeme yöntemi hızlı, pratik ve kullanışlıdır.
  • Alışveriş yapıldığında bu tutarın faturaya yansıtılması veya bakiyeden düşülecek olması kişilere ayrı bir avantaj sağlar.
  • Kredi kartı kullanmayan kişiler için ayrı bir kolaylıktır.
  • Vodafone mobil ödeme bozdurma internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmayı mümkün hale getirir.
  • Alınan ürünler ve hizmete ait daha detaylı harcama bilgisi sonraki faturaya yansıtıldığı için kullanıcılar ödemeyi daha yakından takip edebilir.
  • Şüpheli bir durumu bildirdiği için güvenlik zafiyetlerinin önüne geçmesi mümkündür
  • Mobil ödeme ancak kişinin onayı dahilinde gerçekleşir. Kişinin onayı olmadan asla mobil ödeme sistemi kullanılamaz. Bu hususta oldukça önemli bir güvenlik unsurudur

Mobil Ödeme Yöntemi Güvenli Midir?

Mobil ödeme sistemi gelişmiş güvenlik özelliği ve kolaylığı açısından her geçen gün artış göstererek kullanılmaya devam eder. Fakat bu yöntemden faydalanmak için güvenilir yerlerin tercih edilmesi önemli bir durumdur. Bunun başlıca aniden ise bazı kötü niyetli abonelik sistemlerinin sizi kendisine abone etmesi ve her ay faturaya tutar yansıtmasından kaynaklıdır.

Hal böyle olunca da sizi bir hayli zarara uğratabilirler. Bu tür bir durum ile karşı karşıya kalmamak için güvenli yerlerden mobil ödeme ile alışveriş yapmak şarttır. Bu tür bir durum ile karşılaşıldığında da GSM operatörü sorumluluk üstlenmez. Alışveriş yapıldığı işletme ile iletişime geçmek gerekir. Mobil ödeme nakite çevirme kullanılmak istenmediği zaman GSM operatörü ile iletişim kurarak bu sistemin iptal edilmesi istenilebilir.

 

About Author