E-ticaret aracılığı ile internet üzerinden ürün ve hizmet satışı gerçekleştiren işletme yerlerinin en önem verdiği konulardan bir tanesi de mobil ödeme nakite çevirme ile müşteri memnuniyeti konusudur. Pek çok işletme yeri Müşteri memnuniyetini artırmak için farklı stratejiler geliştirir. Bu geliştirilen sorabilecek uygun bir halde hareket etmek gerekir. Bazı işletme kesimi e- ticaret sitesi tasarımına önem verirken bazı işletmeler ise e- ticaret sürecini önemser. Bu iki yol sayesinde müşteri memnuniyeti kazanmayı hedeflerler. Müşteri memnuniyetinde artış yakalamak isteyen işletme yerlerinin göz önünde bulundurulması gereken en önemli etkenler bulunur.

Bunun bir tanesi de şu şekildedir; internet üzerinden alışveriş yapan kişiler için zaman bir hayli büyük öneme sahiptir. Bu nedenle de bu e- ticaret sitelerinin üzerinden alışveriş gerçekleştiren kişiler zaman kazanmayı bir hayli ister. Buna bağlı olarak mobil ödeme bozdurma sistemleri müşterilerin alışveriş sırasında zaman kazanmasına yardımcı olacağı için müşterilerin memnuniyetinizde artış yakalamanıza imkan sunacaktır.

Mobil Ödeme Sayesinde Mobil Satış İmkânı

E-ticaret siteleri üzerinden gerçekleştirilen alışverişlerin hemen hemen %75’i mobil cihazlar üzerinden yapılır. Günümüzde artık cep telefonu ve tablet gibi cihazların kullanımı bir hayli yaygın olduğu için bu cihazlar üzerinden alışveriş yapan kişiler ürün tahsilatını mobil ödeme yöntemi veya kredi ve banka kartı ile gerçekleştirir. Banka kartı ve kredi olmayan kişiler ise en çok mobil ödeme yöntemine yönelir. Bu yüzden mobil satış konusunda artış yakalamak isteyen e- ticaret firmaları için Vodafone mobil ödeme bozdurma büyük bir önem arz eder. Bu seçenek e-ticaret sitelerine eklendiği zaman satışlarda nasıl bir artış olur görmeniz mümkündür. Siz de e-ticaret sitenize bu özelliği ekleyerek mobil platform üzerinden satışları daha çok artırabilirsiniz.

About Author