Mobil ödeme bozdurma sistemi çok avantajlıdır. Fakat kötü niyetli dolandırıcılar virüsler nedeniyle kişilerin dolandırılmış olasılığı oldukça yüksektir. Hiçbir bilginiz bulunmadan otomatik olacak şekilde servise abone edilmeniz mümkündür.

Mobil Ödeme Yönteminin Dolandırıcılar ve Virüsler Tarafından Kullanımı

Telefona bulaşan bir virüs sayesinde otomatik olarak ücretli bir servise üye yapılabilirsiniz. Site üzerinde yer alan herhangi bir linke tıkladığınız anda bir uyarı, SMS veya onay gibi bildirimler almadan mobil ödeme bozdurma üyeliğiniz başlatılmış olur. Hizmet başladıktan sonra SMS ile bilgilendirme gerçekleştirilir. Ancak bu işlem iptal edilse bile ödenmesi gereken tutar faturaya ya da bakiyeye yansıtılmış olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanımı

Mobil ödeme bozdurma sistemini kullanabilmek için öncelikli olarak kurumun web sitesi ya da uygulaması üzerinden mobil ödeme nakite çevirme sistemi aktif hale getirilir. Telefonunuza servis ile ilgili bir onay mesajı gönderilir. Bu mesaj ONAY veya EVET olarak cevaplandırıldığı zaman ödeme tamamlanmış olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Hakkında Öğrenilmesi Gerekenler

Kullanım sağlanan GSM operatörü ile alışveriş yapılacak olan yerin mobil ödeme sistemine açık olması gerekir. Anlaşması bulunan internet sitesine giriş gerçekleştirilir. Sonrasında alınacak olan tüm ürünler belirlenir ve sepete eklenir. Sepette bulunan ürünler için ödeme sayfasında yer alan git butonuna tıklanır. Bu açılan sayfada karşınıza ödeme seçenekleri çıkar. Daha sonra buradan mobil ödemeyi seçmeniz gerekir. İleri sekmesine tıkladığınızda anda sizde birtakım bilgiler talep edilir. Bu alanda yer alan cep telefonu bölümüne hangi numara ile ödeme yapılacaksa o numara girilir. İşlemin tamamlanmasının ardından size bir bildirim SMS’i gönderilir. Gelen bu mesajı onayladığınız taktirde ödeme tamamlanmış olur. Vodafone mobil ödeme bozdurma sayesinde işlemler kolayca halledilir.

 

About Author