Mobil ödeme bozdurma sistemi, tüketicilerin alışveriş tahsilatlarını GSM operatörleri vasıtasıyla yaptığı bir çeşit ödeme türüdür. Mobil ödeme bozdurma ile ödeme gerçekleştirmek isteyen kişiler, ödeme esnasında cep telefonu ve şifre bilgilerini girerek alışverişlerini yapabilirler. Mobil ödeme sayesinde bu tutar kişilerin telefon faturasına yansıtılır. Fatura yerine bakiye bulunuyor ise o şekilde bakiyeden düşülür. Ayrıca iş yerlerinde tercih edilerek kullanılan ödeme yöntemi, temassız pos cihazları sayesinde de gerçekleştirilir. Bu tür işlemde mobil temassız ödeme ve NFC özelliği açık olan kredi kartları sayesinde hallolur.

Mobil Ödeme Bozdurma ile Satışlarda Artış İmkanı

E-ticaret sayesinde internet üzerinden urun satışı yapan işletmelerin ürünleri belirli bir kitleyle kişilere hitap eder işletme yerlerinin hedef kitlesinde yer alan tüketici gruplarının alışveriş alışkanlıklarının her biri birbirinden farklıdır. Bazı tüketiciler genellikle banka kartı ve kredi ile alışveriş yapmayı tercih ederken bu yöntemleri tercih etmeyen kişiler de genellikle kapıda ödeme, havale/ EFT ya da mobil ödeme nakite çevirme yöntemini tercih eder.

Mobil Ödeme bozdurma yöntemi ülkemiz genelinde kullanılmaya başladığından beri bu sistemden faydalanan çok fazla kişi vardır. Bu kişilerin belirli bir oranı fiziksel mağaza yerinde mobil temassız yönteminden faydalanırken bazısı ise e-ticaret sitesinde bu tür ödemelerden faydalanmak isterim mobil ödeme sistemi bulunan e-ticaret firma yerleri ulaşım sağladığı kitleye bir yenisini daha eklemeyi başarmıştır. Hal böyle olunca da işletmelerin satışlarında alır hayli artış görülmüş durumdadır.

Sizde e-ticaret sitenizde Vodafone mobil ödeme bozdurma sistemini yer vererek, hedef kitlenizde yer alan  kişilere farklı bir ödeme kolaylığı sunabilir ve satışlarda daha fazla artış yakalayabilirsiniz. Bu yöntem hem pratik hem de kolaylıkla olması açısından çok elverişlidir.

About Author