Mobil ödeme bozdurma sistemi, tüketici grubunun alışveriş tahsilatlarını GSM operatörleri aracılığı sayesinde gerçekleştirdiği bir ödeme sistemine verilen isimdir. Mobil ödeme sistemini kullanarak ödeme yapmak isteyen kişiler, ödeme sırasında cep telefonu ve şifre bilgisini giriş yaparak alışveriş tahsilatını gerçekleştirmek mümkündür. Mobil ödeme yöntemi ile alışveriş tutarı kişilerin telefon faturası tutarına yansıtılır. Ancak telefon faturası yok ise krediden düşülür.

Bunun yanı sıra iş yerinde kullanılan mobil ödeme sistemi, temassız poslar sayesinde daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Mobil ödeme yöntemi,  NFC özelliğine sahip kredi kartı aracılığı ile de halledilir.

Mobil Ödeme Bozdurma Nerelerde Kullanılır?

Mobil ödeme bozdurma yöntemi pek çok yerde kullanılabilir. Özellikle online alışveriş işlemlerinde eve fiziki mağaza ve market yerlerinde geçerliliği bulunduğu sürece kullanılması mümkündür. Gerek pratikliği gerekse kolay kullanımı sayesinde herkes tarafından yoğun bir ilgiye maruzdur. Aynı zamanda Play Store da geçerliliği vardır. Güvenilir ve kolay kullanılabilir olduğu için Vodafone mobil ödeme bozdurma çok avantajlıdır. Tüm alışveriş işlemlerinde kredi kartı kullanmak istemeyen kişilerin en çok tercih ettiği yöntemdir. Günümüz koşullarında nakit paraya sıkışan insanların yardımına koşan mobil ödeme bozdurma herkesin güvenini kazanmış ve popüler olmuş bir durumdadır.

Alışveriş esnasında telefona gelen kod sayesinde ödemeleri faturaya yansıtıp kolay bir şekilde ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Faturalı hatta sahip olan herkesin kullanabileceği bir sistemdir. Aynı zamanda bakiyeye sahip olan mobile ödeme yöntemlerinde de tercih edilebilir. Faturaya yansıtılan tutar belirlenen tarihte ödenmez ise bir daha mobil ödeme nakite çevirme yönteminden faydalanmak pek mümkün olmaz. Bunun için fatura tutarının belirtilen zamanda ödenmesi gerekir. Bu sistemi aktif hale getirmek için kullandığınız operatörü ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

About Author