Mobil ödeme bozdurma, kullanılan GSM operatörü ile mobil ödemenin aktif bir hale getirilmesi sonucunda gerçekleştirilen online alışverişlerin GSM operatörlerine yansıtılıyor oluşudur. Bu işlem genel olarak fatura ödeme zamanında alışveriş tutarının da tüketicilerden tahsil edilmesi şeklinde olur. Mobil ödeme bozdurma internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmayı gerçekleştirirken, bazen de düzenli ödeme yapılması mümkün olan abonelik gibi hizmetleri satım alma amacıyla kullanılır. Mobil ödeme sistemleri mobil cüzdanları ve mobil para transferlerini kapsar. Mobil bir cihaz üzerinden yapılan yasal düzenlemeye tabi tutulan bir işlem türüdür. Yani genel olarak nakit, çek ya da fiziksel kredi kartları ile ödeme yapmaktan ziyade, mobil ödeme teknolojisi bu işlemi dijital bir yöntemle gerçekleştirmenize yardımcı olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanım Yerleri

Telefon faturalarına yansıtılan mobil ödeme sistemi çoğunlukla daha küçük çaplı ödemeler için tercih edilip kullanılan bir yöntemdir. Büyük çaplı ödeme sistemlerinde mobil ödemenin yerine kartlı ödeme ve taksit seçenekleri daha çok devreye girer.

Mobil ödeme bozdurma sistemi pek çok yerde kullanıma uygun olan bir yöntemdir. Bunları ise şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Vodafone mobil ödeme bozdurma sistemi online alışveriş işlemleri sırasında kullanılabilir.
  • Abonelik işlemlerinin gerçekleştirilmesi durumunda
  • Google play, Google Store’dan yapılan tüm alışveriş yöntemlerinde
  • GSM operatörünün anlaşmalı olduğu tüm işletme yerlerinde kullanılabilir.

Mobil Ödeme Nasıl Yapılır?

Mobil ödeme nasıl yapılır? Çok merak edilen konulardan biridir. Genel olarak GSM operatörlerinin sunmuş olduğu bir hizmet olarak Mobil ödeme sistemi kişilerin isteği doğrultusunda aktif hale getirilir. Mobil ödeme nakite çevirme ile nasıl ödeme gerçekleştirilir dendiğinde ise alışverişten sonra mobil ödeme seçeneği seçilir. Cep telefonu numarası talep edilir. Telefona gelen onay mesajının sonrasında alışveriş tamamlanmış olur.

About Author