Mobil ödeme nakite çevirme yöntemi kullanıldığı anda kesinlikle hiç kredi kartı kullanımına gerek olmaz. Bu sistem HSM operatörleri sayesinde hatta tanımlanır. Kullanım açısından bir hayli kolay ve basittir. Alışverişin tamamlanmasının halinde sizden cep telefonu numarası istenir. Sistem tarafından size SMS yolu ile mesaj gelir. Daha sonradan bu mesajı onayladığınız taktirde işlem başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Fakat bu sistemden ve birtakım imkanlardan faydalanabilmek için bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Bazı güvenilir olmayan alışveriş siteleri sizi yaptığınız bir işleme abone eder. Bu durumda belirlenen tutar her ay faturaya yansıtılır. Bu tür durumlarla karşılaşmamak çok önemlidir. Böyle bir durum sonucunda çözüm operatör servislerinde değildir. Alışveriş yaptığınız firma ile iletişime geçmeniz gerekir. Aynı zamanda mobil ödeme bozdurma aktif edilecek veya kapatılacaksa operatörlerin online müşteri temsilcisi ile irtibata geçilmelidir. Ayrıca SMS ile de aktif hale getirilmesi mümkündür.

Mobil Ödeme Bozdurma Nerelerde Kullanılabilir?

Telefon faturasına yansıtılarak kullanılan mobil ödeme yöntemi genel olarak en çok küçük çaplı harcamalarda tercih edilerek kullanılır. Büyük orandaki ödeme türleri için de mobil ödeme bozdurma yerine kartlı ödeme ve taksit seçeneği daha fazla devreye girer. Mobil ödeme bozdurma sisteminin daha birçok yerde kullanım sağladığı doğrudur. Bunlar ise şu şekildedir;

  • Online alışverişlerde
  • Abonelik işlemleri sırasında
  • Google store ve Google play uygulamalarında
  • GSM operatörlerinin anlaşmalı olduğu birçok alışveriş yerlerinde

Kullanımı çok kolay ve güvenli olduğundan dolayı günümüz şartlarında pek çok kişi Vodafone mobil ödeme bozdurma sistemini kullanır. Bu sayede birçok imkan ve avantajlardan yararlanmak mümkündür. Öncelikli olarak tek yapılması gereken bu sisteme abone olmaktır.

About Author