Mobil ödeme bozdurma kullanıldığı zaman asla kredi kartı kullanımına gerek kalmaz. Bu yöntem GSM operatörleri tarafından hattınıza tanımlanır. Kullanımı çok basit ve kolaydır. Alışveriş işlemi tamamlandıktan sonra sizden cep telefon numarası temin edilir. Sistem tarafından size SMS yolu ile bir mesaj gelir. Daha sonra bu mesajı onayladığınız anda işleminiz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olur. Ancak bu yöntem ve daha birçok avantajlardan yararlanabilmek için belirli başlı unsurlara dikkat etmek gerekir. Bazı güvenli olmayan alışveriş unsurları, sizi yapmış olduğunuz işleme abone eder. Böylelikle belirlenen tutar her ay faturanıza yansıtılır. Böyle bir durun ile karşı karşıya kalmamak oldukça önemlidir. Bu tür bir durumla karşılaşıldığında sorunu kendi operatörünüz ile çözmenizi pek mümkün değildir. Ancak alışveriş yaptığınız firma ile iletişime geçmeniz gerekir. Bunun yanı sıra mobil ödeme bozdurma aktif edilecek ise ya da kapatılacaksa operatörün online hizmeti aranabilir. Ayrıca SMS yolu ile de aktif edilmesi mümkündür.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanım Yerleri

Telefon faturasına yansıtılan mobil ödeme sistemi genellikle daha çok küçük çaplı harcamaların tercih edilip kullanılır. Büyük oradaki ödemeler için mobil ödeme nakite çevirme yerine kartlı ödeme ve taksit seçenekleri daha çok devreye girer. Mobil ödeme bozdurma yönteminin pek çok yerde kullanım sağlaması mümkündür. Bunlar bir kısmı ise şu şekildedir;

  • Online alışveriş işlemlerinde
  • Abonelik işlemlerinde
  • Google Store ve Google play alışverişlerinde
  • GSM operatörünün anlaşmalı olduğu alışveriş yerlerinde

Kullanımı güvenli ve kolay olduğu için günümüzde birçok kişi Vodafone mobil ödeme bozdurma sistemini kullanabilir. Böylelikle tüm imkan ve avantajlardan faydalanmanız mümkündür. Tek yapmanız gereken bu sisteme abone olmaktır.

About Author