Mobil ödeme bozdurma çok faydalı olarak görülse de kötü niyetli olan dolandırıcılar ya da virüsler tarafından istismar edilme olasılığı oldukça yüksektir. Herhangi bir bilginiz olmadan otomatik olarak service abone yapılabilme imkanınız yüksektir. Mobil ödeme bozdurma yöntemini çalıştırabilir için şu yollar izlenebilir;

  • Anlaşmalı olan kurumun web sitesi uygulaması üzerinden Mobil ödeme bozdurma yöntemi seçilir.
  • Telefonunuza başlatılacak olan servis ile ilgili bir onay mesajı gönderilir.
  • Bu SMS’i ONAY ya da EVET olarak cevapladığınız taktirde ödemeniz gerçekleşmiş olur.

Virüsler ya da Dolandırıcılar Mobil Ödemeyi Nasıl Kullanır?

Telefona bulaşan virüsler sayesinde farkına varmadan ücretli bir service üye olmanız mümkündür. Herhangi bir linke tıkladığınızda zaman hiçbir uyarı, onay ve SMS almadan mobil ödeme nakite çevirme üyeliğiniz kolay bir şekilde başlatılabilir. Hizmetin başlamasının ardından size SMS gelir. Bu işlemi iptal etseniz bile bu tutar faturanıza yansıtılmış olur. Mecburen ödemek zorunda kalırsınız.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanımı Nasıldır?

Kullanılan operatör ile alışveriş yapacağınız yerin mobil ödeme ile anlaşmasının olması şarttır. Anlaşması bulunan internet sitesine giriş yapılması gerekir. Alınacak olan ürünlerin belirlenip sepete eklenmesi gerekir. Sepette yer alan ürünler için ödeme sayfasında bulunan git butonuna bakmalısınız. Daha sonra bu sayfaya ulaşılmasını ardından ödeme seçenekleri arasında yer alan mobil ödemeyi seçmeniz gerekir. İleri butonuna tıkladığınızda sizden istenilen bilgilerin girilmesi gerekir. Sayfada bulunan cep telefonu bölümüne hangi numara şile ödeme gerçekleştirilecek ise o numaranın yazılması lazımdır. İşlemin tamamlanmasının ardından telefonunuza alışveriş yapılan yerden SMS gelir. Gelen SMS’i onayladığınız zaman alışveriş gerçekleşmiş olur. Böylelikle yapılan alışveriş tutarı ay sonu faturaya yansıtılır. Eğer ki faturalı hatta sahip değilseniz o zaman Vodafone mobil ödeme bozdurma TL bakiyenizden düşüş yapılır.

About Author