Mobil ödeme bozdurma sistemi oldukça kullanışlıdır. Fakat kötü niyetli dolandırıcılar ve Virüsler sayesinde kolaylıkla istismar edilmesi olasıdır. Sizin hiçbir bilginiz olmadan kendilerine abone edip faturanıza tutar yansıtabilirler. Bu nedenle güvenilir yerlerin tercih edilmesi önemlidir.

Dolandırıcılar ve Virüsler Mobil Ödeme Bozdurma Sistemini Nasıl Kullanılır?

Telefonunuza bulaşan bir virüs sayesinde otomatik olarak ücretli bir servise üye yapılması mümkündür. Herhangi bir linke tıkladığınız taktirde hiçbir uyarı, onay veya SMS gibi bildirim almadan mobil ödeme bozdurma üyeliğiniz tanımlanmış olur. Hizmetin başlatılmasının ardından SMS ile bilgilendirme gelir. Fakat bu işlemi iptal etmek isteseniz dahi ödeyecek olacağınız tutar fatura tutarınıza veya bakiyenize yansıtılmış olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Nasıl Kullanılır?

Mobil ödeme kullanabilmek için anlaşmalı olan kurumun web sitesi ya da uygulaması üzerinden mobil ödeme nakite çevirme sistemi seçilir. Telefonunuzda başlatılacak olan servisle ilgili bir onay mesajı gelir. Bu SMS’i onaylamak için ONAY ya da EVET olarak cevapladığınız zaman ödemeniz gerçekleşir.

Mobil Ödeme Bozdurma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kullanmak istenen GSM operatörü ile alışveriş yapmak istenen yerin mobil ödeme bozdurma servisine açık olması gerekir. Anlaşması olan online internet alışveriş sitesine giriş gerçekleştirilir. Sonrasında alınacak olan ürünlerin her biri belirlenir ve sepete eklenir. Sepette bulunan ürünler için ödeme sayfasında yer alan git butonuna tıklanır. Bu sayfaya geldiğinizde karşınızda ödeme seçenekleri yer alır. Bu alanda mobil ödeme sistemini tercih etmeniz gerekir.

İleri butonuna bastığınız taktirde sizden farklı bilgiler istenir. Burada yer alan cep telefonu alanına hangi telefon numarası ile ödeme gerçekleştireceğimiz onu girmeniz gerekir. İşlem tamamlandığı an telefonunuza Vodafone mobil ödeme bozdurma için alışveriş gerçekleştirdiğiniz yerden bildirim onayı gelir. Gelen mesajı onayladığınız zaman ödeme gerçekleşmiş olur.

About Author