Mobil ödeme bozdurma sistemini kullanabilmek için kurumun web sitesi ya da uygulaması üzerinden Mobil ödeme nakite çevirme sistemi seçilir. Telefonunuza başlatılması gereken bir servisle ilgili onay mesajı gelir. Bu SMS’e ONAY veya EVET olarak cevap verdiğinizde ödemeniz gerçekleşecektir.

Mobil Ödeme Nasıl Çalışma Sergiler?

Mobil ödeme çok faydalı bir sistemdir. Fakat kötü niyetli dolandırıcı ve virüsler tarafından istismar edilme olasılığı fazladır. Sizin hiçbir bilginiz olmadan otomatik bir şekilde service abone edilebilirsiniz.

Dolandırıcılar ve Virüsler Bu Sistemden Nasıl Faydalanır?

Telefonunuza bulaşan herhangi bir virüs tarafından otomatik olacak şekilde bir servise üye yapılması olasıdır. Herhangi bir linke tıkladığınızda zaman hiçbir uyarı, onay ve SMS gibi bildirim almadan mobil ödeme bozdurma üyeliğiniz başlatılabilir.  Hizmet başlatıldıktan sonra size SMS ile bilgilendirme yapılır. Ancak bu işlemi iptal etseniz dahi ödeyecek olacağınız tutar bakiye ya da faturanıza yansıtılmış olur.

Mobil Ödeme Bozdurma Kullanımı ile İlgili Bilinmesi Gereken Unsurlar

Kullanılacak olan GSM operatörü ile alışveriş yapılacak olan yerin mobil ödeme bozdurma servisine açık olması gerekir. Anlaşma yapılan internet sitesine giriş yapılır. Sonrasında alınacak ürünlerin her biri sepete eklenir. Sepette yer alan ürünler için ödeme sayfasında yer alan git butonu sekmesine tıklanır. Bu sayfaya ulaşıldığı an karşınıza ödeme seçenekleri çıkacaktır. Buradan mobil ödeme sekmesini seçmelisiniz. İleri butonuna tıkladığınızda sizde aşka bilgilerde istenir. Burada cep telefonu bölümüne ödeme yapacağınız notu girmeniz gerekir. İşlem tamamlandığı an size SMS ile bilgilendirme gelir. Gelen bu SMS’i onayladığınız an ödemeniz gerçekleşmiş olur. Ödeme tutarını ay sonu ödemeniz gerekir. Faturalı bir Vodafone mobil ödeme bozdurma hattınız yoksa bakiyeden düşüş sağlanır.

About Author