Günümüzde e-ticaret firmalarının karşı karşıya kaldığı durumlardan biri de e-ticarette Fraud yani bir başka deyişle sahteciliktir. Genellikle mobil ödeme bozdurma dışında e-ticaret alanında sahtecilik ile karşı karşıya kalan işletmeler kayıp ya da kredi kartı ile alışveriş yapan işletmelerdir. Bu tarz bir durum işletme yerlerinin hem maddi yönden hem de manevi yönden zarara uğramasına sebebiyet verir. Fakat Mobil ödeme sistemi bulunan işletme yerinde e-ticarette sahteciliğe kolay bir şekilde engel olmak mümkündür.

Bunun en başlıca nedeni ise mobil ödeme bozdurma yöntemi ile alışveriş esnasında kişilere kısa bir onay kodu gönderilir. Böylelikle sizin gerçek kişi olup olmadığınız anlaşılır. Eğer ki sizde e- ticarette sahteciliğe engel olmak ve işletme yerinizin zarara uğramasına istemezseniz, Mobil ödeme nakite çevirme yöntemini tercih etmeniz mantıklıdır.

Mobil Ödeme Bozdurma ile Zaman Kazanın

Ödeme seçenekleri içerisinde yer alan havale/EFT ve kapıda ödeme sistemi genellikle işletmelerin zaman kaybetmesine sebebiyet verir. Çünkü bu yöntemde Mobil ödeme bozdurma yönteminin takibi manuel olacak şekilde yapılır. Ayrıca kredi ve banka kartı ile ödeme gerçekleştirme ya da mobil ödeme yöntemi ile alışveriş seçeneği yer alan işletmelerin diğerlerine nazaran daha çok zaman kazandığı aşikardır. Çünkü bu hususta ödemelerin kontrolü otomatik bir şekilde yapılır.

Eğer ki sizde hem işletme yerinizin hem de müşteri kitlenizin zaman kazanmasını isterseniz e-ticaret sitenize mobil ödeme yöntemi ile alışveriş seçeneğini ekleyip imkanlardan faydalanabilirsiniz. Bu sayede hem satışlarda hem de müşteri memnuniyetinde artış elde edebilirsiniz. Hal böyle olunca da e-ticarette başarılı olmanız mümkündür. Çok kolay ve kullanışlı olan Vodafone Mobil ödeme bozdurma yöntemi temini istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

About Author